آموزش نرم افزار 3DHome (دکوراسیون داخلی)

به نام خدا

آموزش نرم افزار 3DHome (دکوراسیون داخلی)

مقدمه:

 با توجه به تنوع سلیقه ها و  گوناگونی در رنگ، نحوه ساخت و مواد اولیه دکوراسیون داخلی منازل مسکونی ،تجاری و اداری و همچنین نیاز به طرحی آماده و تصویری از کار تمام شده جهت اطمینان خاطر مشتری استفاده از نرم افزارهای سه بعدی مانند 3dmax ، 3Dhome ، 2020 و نرم افزار های مشابه رایج گردیده است که نیاز به آشنایی سازندگان دکورهای چوبی به این نرم افزار ها برای سهولت و افزایش  سرعت طراحی جهت تایید مشتری روز به روز بیشتر گردیده است. از اینرو این مجموعه در نظر دارد برای ارتقائ سطح مهارت شما عزیزان از طریق آموزش  مجازی گامی هرچند ناچیز برداشته شود. امیدواریم مورد استفاده علاقه مندان قرار گیرد.

آشنایی با محیط نرم افزار:

پس از اجرای نرم افزار از طریق آیکون روی دسک تاپ و یا منوی start یک پنجره محاوره ای جهت شروع کار باز می شود که اگر شما طرح نیمه کاره ای از قبل داشته باشید می توانید با انتخاب گزینه "  " طرح مورد نظر تان را جهت ادامه و اصلاح باز نمایید و در صورتی که برای نخستین بار قصد رسم طرحی را دارید با انتخاب گزینه "  " می توانید پروژه ای را آغاز نمایید.

در صورتی که هنگام نصب واحد اندازه گیری را از حالت پیش فرض تغییر نداده باشید ، واحد ها بر اساس استاندارد انگلیسی یعنی یارد و فوت و اینچ باید وارد شوند. اگر مایل به تنظیم نرم افزار با واحد های ISO هستید باید از مسیر زیر اقدام به تغییر واحد نمایید:

در اطراف پنجره دید امکانات و ابزارهایی وجود دارند که شما را افزایش سرعت در ترسیم طرح یاری می دهند از آن جمله منوی Building که هنگام رسم پلان دیوارها ، پنجره و درهای ساختمان می توان از ابزار های میانبر آن استفاده نمود و در صورتی که هنگام نصب از وجود این میانبرها صرف نظر کرده باشید می توانید از طریق منوی آبشاری " منوی آبشاری " insert " برای انتخاب نوع جاگذاری استفاده کنید.

در صورت تمایل  به ادامه   اینجا    را کلیک نمایید

منوی ساخت و طراحی پلان

منوی طراحی دکوراسیون داخلی

ترسیمات دو بعدی

ترسیمات سه بعدی

تنظیم های پیشرفته المان های ساختمان

تنظیمات محیط اطراف ساختمان

وارد کردن فایل های طراحی شده در نرم افزار اتوکد

خارج کردن فایل های قابل استفاده در نرم افزار 3Dmax

تنظیمات موقعیت جغرافیایی و میزان تابش نور خورشید

تیظیمات نور لامپ ها در شب و  زاویه تابش و رنگ نور لامپ ها

 

/ 0 نظر / 60 بازدید