رویه کوبی مبلمان های چوبی

رویه کوبی مبلمان چوبی

ساختن یک اسکلت چوبی مبلمان به تنهایی کافی نیست و کلاف بندی یک صندلی، حتی اگر کنده کاری و منبت کاری شده باشد و کار زیادی نیز برده باشد اما تمام کار نیست و کار زمانی کامل خواهد بود که قابل استفاده باشد و استفاده کننده هنگام به کارگیری و استفاده از آن در آسایش باشد.

ابزار و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده برای رویه کوبی مبلمان های چوبی در تعیین ارزش و قیمت مبلمان نقش بسزایی دارد و در صورت بکار گیری از مواد مرغوب علاوه بر ارضاء وجدان کاری باعث دوام افزایش کیفیت کالای تولید شده خواهد داشت. زیر کار کف و پشتی یا از تخته های کمپوزیت مانند تخته لایی و نئوپان است ویا بکمک نوار عمل فنر ریزی آن انجام خواهد شد. بنا بر این باید متناسب با زیرکار کف و پشتی صندلی نسبت به انجام مراحل بعدی تصمیم گیری نمود. منگنه بادی و چسب فوری (پاتکس) و نیز نخ های پلاستیکی و سوزن از ابزار های اتصال دهنده به شمار می آیند.

نوار های ده سانتی متری به عنوان زیر سری فنرهای مبل استفاده می شوند که بهترین نوع فنر فنرهای لول می باشد که به صورت مارپیچ و در تعداد حلقه های مارپیچ (لا) متفاوت در بازار موجود میباشد که نوع معمول آن فنر لول شش حلقه (شش لا) می باشد هر چه تعداد حلقه های فنر بیشتر باشد استقامت فنر نیز بیشتر می شود. ضخامت میله فنر نیز به صورت مستقیم با استحکام آن مرتبط می باشد. از انواع دیگر فنر می توان به فنر زیگزاک و فنز کشی اشاره نمود. فنر زیگزاک به صورت تخت می باشد. از فنر های زیگزاگ در راحتی ها بیشتر استفاده می شود و فنر های کشی در تخت خواب ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و از اسفنج یا فوم بسته به سلیقه و نیز ارزش کار در ضخامت های مختلف و تراکم های متفاوت استفاده می گردد. نقش پنبه و یا کرک (تکه پارچه های اضافی نساجی ها و..) نیز به عنوان مواد بار ریزی و ایجاد عدسی بر روی صفحه نشیمن گاه استفاده می گردد. البته در بازار نوع اسفنج های عدسی شکل وجود دارد که عمل رویه کوبی را تسریع می کند.

از قیچی برای برش پارچه و نخ و از پیچ گوشتی دو سو برای در آوردن میخ منگنه هایی که احتمالا حین کار اشتباه زده می شوند استفاده می گردد.

متر نیز جزء لاینفک حرفه درودگری و صنعت به شمار می آید که در کاهش پرت مواد اولیه و افزایش کیفیت محصول نهایی بسیار موثر است و با اندازه گیری های مناسب می توان پرت کار را کاهش داد.

این بخش هنوز کامل نیست و انشاء ا... در ویزیت بعدی کامل شده ی این بخش را خواهید دید.

با سپاس از توجهتان جهت ارائه نظرات به لینک نظرات سری بزنید.

 

/ 0 نظر / 29 بازدید